כתיבה שיווקית בדרך שלך

10 טיפים מעולים לכתיבה השיווקית שלכם

כל כך הרבה עסקים מתמקצעים בכתיבה שיווקית אפקטיבית ויצירתית כי מדובר בשיטה מוכחת שמביאה תוצאות. זה יכול לעזור לכם למשוך יותר מבקרים, להתנהל נכון מול הלקוחות, לבנות את המותג שלכם דרך הסלוגן ועוד.

אמנם נעשה שימוש נרחב בכתיבה שיווקית, אך לעסקים רבים אין אסטרטגיה מלאה לשיווק נכון של תוכן. הם פשוט מוציאים תוכן בלי מטרה מוגדרת וכתוצאה מכך הם מפספסים הרבה הזדמנויות בדרך שהם יכולים להפיק מהם תועלת רבה.

בעזרת הטיפים הבאים תוכלו לבנות אסטרטגיה מוצלחת יותר לשיווק התוכן שאתפ מפרסמים ולממש את מלוא הפוטנציאל של מאמצי השיווק שלכם.

widgetive - כתיבה שיווקית

זה בסדר להתלבט… אבל אפשר להשאיר פרטים והייעוץ עלינו!

1.תשקיעו בכתיבה שלכם

איכות התוכן תשפיע באופן משמעותי על הצלחת העסק שלכם. אם אתם כותבים את התוכן בעצמכם, תצטרכו להשקיע זמן כדי ליצור תוכן מלוטש ומדויק. ואם בחרתם לשכור שירותי כתיבת תוכן, תהיו מוכנים לשלם קצת יותר עבור כישרון שיכול ליצור תוכן יעיל.

אם יצרתם הרבה תוכן במגוון רשתות השיווק, תתכוננו לתחרות של משיכת תשומת לב מהקהל שלכם בהשוואה למתחרים. זוהי תחרות אינטנסיבית ביותר. חשוב שהתוכן יהיה קריא וכתוב בצורה הכי נכונה שיש שהקהל שלכם יהנה לקרוא. עדיף לפרסם פוסט/מאמר אחד בשבוע שכתוב ברמה גבוהה מאשר חמישה פוסטים/מאמרים בשבוע שכתובים ברמה בינונית.

בנוסף אתם צריכים להגדיר את סרגל האיכות בצורה גבוהה ולהשתדל לא לחרוג ממנו. זה יכול להיות אתגר גם לכותב תוכן שיווקי מקצועי, אך זה חיוני לבלוט מול הקהל הגדול הקיים בחוץ ולהשמיע את קולכם באופן איכותי. הפקת תוכן שיווקי יוצא דופן דורשת זמן, מאמץ תמידי וכסף והבנה שאין קיצורי דרך.

2.תהיו סבלניים

אל תצפו לפרסם כמה פוסטים באתר או בדף העסקי ולראות הצלחה בין לילה. ברוב המקרים, לוקח מספר חודשים עד שעסקים מתחילים לראות תוצאות. יש לפתח אסטרטגיית שיווק תוכן ולהיות עקביים. אם תישארו עקביים וחדורי מטרה בסוף המאמצים שלכם יקטפו את הפירות.

3. המנעות מתוכן ספאם

המטרה של כתיבה שיווקית היא לעזור לעסק שלכם למכור יותר מהמוצר או מהשירות המוצע. עם זאת, לא כל יצירה כתובה נועדה לדחוף את המכירה אל הלקוח הפוטנציאלי. אתם לא רוצים לטעון כל חלק בתוכן עם הצעות וקופונים. אם אתם מייצרים תוכן מעניין, מרתק ובעל ערך עבור הלקוח, המכירות יבואו בעקבותיו.

4.זאת לא בושה לבקש עזרה

כבעלי עסק, אין זה סביר שיש לכם את כל הכישורים הדרושים כדי להפעיל קמפיין שיווקי מ-א' עד ת'. יש לכם כלים שיווקיים בהם תוכלו להשתמש כדי להפוך חלק מהתהליכים לאוטומטיים, אך עליכם לשקול גם העסקת אנשי מקצוע מומחים. עסקים רבים משתמשים במיקור חוץ ליצירת תוכן שיווקי, שקלו גם לשכור אנשים שיעזרו בדברים כמו הפצה, אסטרטגיה וניתוח.

5.תבדלו את עצמכם ממתחרים

אתם יכולים למצוא רעיונות שימושיים ומעניינים על ידי התבוננות במתחרים. אך עליכם לנסות לייחד את עצמכם. אם אתם מחפשים רעיון כיצד לפנות אל העולם בתחום מסוים ככל הנראה שתמצאו אותו בדפי תוצאות של מנועי החיפוש, יתכן שזה לא שווה את הזמן שלכם. נסו לחפש רעיונות מקוריים לתוכן. אם אתם מכסים נושא שנעשה על ידי מתחרה, חפשו לעשות זאת מזווית אחרת וחשיבה מחוץ לקופסא.

6. הקשיבו ללקוח ותפיקו תועלת

אם אתה מחפשים רעיונות תוכן חדשים, נסו לברר מה הלקוחות שלכם רוצים לדעת. זה יכול להיות פשוט כמו להסתכל בתגובות שהם מפרסמים בדף הפייסבוק שלכם או באתר שלכם. לעקוב אחר שאלה שעולה שוב ושוב, אולי כדאי לכסות אותה בפוסט בדף העסקי או באתר. אם אינכם מבחינים ברעיונות כלשהם מתגובות הלקוחות, תוכל לשקול להריץ סקר או משאל כדי לקבל מושג במה הלקוחות מעוניינים, דרך זאת תביא למעורבות והתעניינות מטעם הגולשים ואף התעניינות נוספת במוצר שאתם משווקים או מוכרים.

7.יצירת פרופיל לקוח(פרסונה)

מרבית העסקים אינם מוכרים לכל אדם על פני כדור הארץ. סביר להניח שיש  לקוח אידיאלי וסביר יותר שיקנה ממכם מאשר אנשים אחרים. אם אתם רוצים ליצור תוכן יעיל, עליכם לקחת את הזמן ללמוד על האנשים האלו וליצור "פרופיל תוכן". ברגע שיש לכם פרסונות תוכן, תוכלו לשתף תוכן שידבר על הצרכים והאינטרסים של האנשים שהכי סביר שיקנו מהחברה שלכם.

8.שימוש במדיה החברתית

מדיה חברתית יכולה להיות אחת הכלים הטובים ביותר לקידום העבודה. אתם יכולים לפרסם בפני העוקבים שלכם כדי להודיע ​​להם כשאתם יוצרים ומפרסמים תוכן חדש, ותוכלו להשתמש במודעות המדיה חברתית כדי לעזור לקמפיינים השיווקיים ולהגיע לאנשים חדשים.

9.הערכת תוכן על פי נתונים ומדדים

אחת התפיסות המוטעות הנפוצות ביותר לגבי כתיבת תוכן שיווקי היא  על ידי כתיבת פוסטים בבלוג האתר. המחשבה שהעסק ימריא וימשוך צבאות של לקוחות פוטנציאליים נלהבים המשבחים את כל מה שאתם תמכרו. למרבה הצער, זה לעתים קרובות לא המקרה. כותבי תוכן שיווקי חכמים לא רק מייצרים תוכן מעולה, אלא גם יודעים למדוד את תוצאות המאמצים שלהם.

לא משנה מה התוכן שלכם ישיג, חשוב שתעריכו את ביצועי התוכן שלכם באמצעות ניתוח וגישות אחרות המסתמכות על נתונים.

אתם יכול לבזבז הון זמן וכסף על תוכן שאינו עושה דבר עבור העסק שלכם. עבור חלק מהעסקים, ההצלחה עשויה להימדד בתנועה המגיעה לאתר שלך באמצעות Google Analytics. עבור אחרים, שיתופים חברתיים או ממדים של מעורבות כגון: מעקב של גלילה באתר עשויים להיות חשובים יותר, מדד שניתן למדוד על ידי כלים כגון Google Tag Manager.

לא משנה מה אתם מודדים, ודאו שאתם באמת מעריכים את ביצועי התוכן שלכם באופן עקבי כדי להבטיח את השימוש שלכם בזמן ובכסף שיעשה בצורה חכמה ופרודוקטיבית.  

10.מעקב אחר מילות מפתח ספציפיות בתוכן

בעולם אידיאלי, לא נצטרך לדאוג לקידום אתרים. היינו מפרסמים פוסטים בבלוג האתר, תובנות מעוררי מחשבה על הנושאים שבחרנו ונמצא קהלים עצומים המשתוקקים ללמוד מניסיוננו ולקנות כל מה שאנחנו מוכרים.

ברור שאנחנו לא חיים בעולם הזה, ואנחנו חייבים לחשוב על SEO.

כמה מומחי תוכן דוגלים בגישה "ללא מילות מפתח" בעת כתיבת תוכן שיווקי. פרסום תוכן המשרת תחילה את תחומי הקורא, ואינו עוסק בדבר "לא נעים" כמו מיקוד התוכן לפי מילות מפתח. שוב, זה נהדר בעולם אידיאלי, אבל המציאות היא שקיים ג'ונגל שם בחוץ – אם אתם לא חושבים על מיקוד התוכן שלכם לפי מילות מפתח, אתם יכולים להמר שהמתחרים שלכם כן עושים זאת. לכן כדאי למקד מילות מפתח ספציפיות בתוכן שלכם לפני שאתה מוציאים אותו לאור.

עוד בנושא:

דילוג לתוכן