לקוחות חוזרים בקליק אחד Remarketing/רימרקטינג

מהו רימרקטינג ומדוע הוא חשוב?

הזרמת משתמשים לאתר שלך היא צעד חשוב ביצירת מכירות, אולם בפועל, צרכנים פוטנציאליים המבקרים באתר לעתים קרובות מוסחים מסיבות רבות וממשיכים הלאה בטרם סיימו את רכישתם. הם יכולים להיות מוסחים משיחות טלפון, התראות בפייסבוק, מיילים ובערך כל דבר שהוא מסיח דעת בימינו.

אלו יכולים לגרום להם לעזוב את האתר שלך בטרם סיימו את מעברם באתר ואת רכישתם. שיטה מצליחה ומוכחת להחזרת "מבקרים בורחים" או "לקוחות חוזרים"  לאתר שלך נקראת רימרקטינג.

טכניקה זו משתמשת במודעות המופנות רק לאלה שביקרו באתר שלך בעבר, כדי להזכיר למשתמשים את הזמן שהם בילו באתר שלך, בגלישה בקטלוג המוצרים שלך או את המוצרים שהוסיפו לעגלת הקניות שלהם לפני שעזבו. ניתן לפרסם מודעות אלה בגוגל, באתרים למיניהם או בפייסבוק ואפילו ישירות לדואר האלקטרוני שלהם.

רימקטינג בעצם כלי מצוין להזכיר לגולשים שלכם שהם בעצם "שכחו אצלכם" מוצר מסוים ובדרך יצירתית אנו מחזירים אותם חזרה לרכישה המוצר שלך.

לא יודעים מאיפה להתחיל? אפשר להשאיר פרטים והייעוץ עלינו!

איך רימרקטינג עובד?

אסביר בדוגמא קצרה: מבקרים המחפשים אביזרים חדשים לחיות מחמד עשויים לבקר בחנות אינטרנטית כדי לעיין במוצרים השונים הזמינים באתר. אולם, מבקרים רבים עוזבים את החנות מבלי להשלים רכישה מה שגורם לנטישת האתר. אנו מבינים בידיעה שמבקרים אלו הם לקוחות פוטנציאליים ויש סיכוי שהם יחזרו לרכוש את המוצר או שגם לא יחזרו בכלל, בחנות אינטרנטית זו נתייג אותם כ"מבקרים באתר".

שיטת הרימקטינג מאפשרת לחנות להציג פרסומת למבקרים מתויגים אלו על מנת לעודד אותם לחזור לבקר באתר ולהשלים את הרכישה. ניתן אפילו לפלח קבוצות מבקרים על סמך הדפים בהם הם ביקרו כדי להציג להם מודעות רלוונטיות יותר ובכך להגדיל ביקורים חוזרים באתר שלך.

5 יתרונות בעלי חשיבות לשימוש ברימרקטינג

1.תוכלו להמיר יותר ביקורים לרכישות בפועל

אנשים שכבר ביקרו באתר שלך, הסתכלו על הפריטים שלך למכירה, או שאפילו הרחיקו לכת עד כדי הוספת אחד או יותר מהמוצרים שלך לעגלת הקניות שלהם, יהיו הלקוחות בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להמרה. הם מכירים אתכם.

הרבה מאמצים ומשאבים עוסקים במשיכת אנשים לאתר שלך. אחוז קטן מהמשתמשים הללו יקנו את המוצרים שלכם בפעם הראשונה שהם מבקרים באתר. רימרקטינג שם למטרה להזכיר לצרכנים פוטנציאליים את הזמן שהם בילו בגלישה בסחורות שלך. זו נקודת מגע שניה בינך לבין הצרכן. אם הזרמת משתמשים חדשים לאתר שלך היא חצי מהקרב, הרימרקטינג הוא החצי השני, על מנת להביא לרכישת מוצרים.

2.אנשים יזכרו את המותג שלך

הזרמה של תנועה רבה לאתר שלך היא חשובה, אבל זה לא סוף כל השיווק. אנשים שרואים את מודעות הרימרקטינג שלך בפייסבוק או בחיפושים בגוגל יזכרו ככל הנראה את המותג שלך לאורך זמן. זו דרך להישאר בראש מעייניהם.

גם אם בסופו של דבר הם לא מבזבזים את כספם באתרך לאחר שראו את המודעות שלך, יש סיכוי טוב שהם יזכרו את שם החברה שלך. אם המותג שלך הוא הדבר הראשון שעולה בדעתם כאשר הם מחליטים להוציא כסף על מוצרים או שירותים בתחום שלך, יש סיכוי גבוה שתבצע את המכירה.

3.ניתן ליישם רימרקטינג בדרכים רבות ושונות

אין דרך אחת לבצע רימרקטינג. שימוש בטכניקות מרובות אינו רק אפשרי אלא מומלץ ביותר.

פייסבוק היא אחת הפלטפורמות הגדולות ביותר לשיווק דיגיטלי על פני כדור הארץ כולו. מערכת המודעות של פייסבוק היא פנומנלית לקמפיינים ראשוניים לשיווק ולרימרקטינג. הצגת המודעות שלך בזמן שמבקרים בעבר צופים בסרטוני YouTube או גולשים בתוצאות החיפוש של גוגל היא גם כן דרך מצוינת להגביר את ההכרה במותג.

דאג לגוון את שיטות הרימרקטינג שלך וזהה מי מהן מחזירות את המבקרים לאתר שלך.

4. אתה יכול להוזיל את עלויות השיווק, ולשמור על האפקטיביות

הצפת רשת גוגל עם מודעות  שיווק במטרה להגיע לכמה שיותר אנשים היא יקרה ולא יעילה.

ברימרקטינג, אתה מכוון רק לאלה שביקרו בדף האינטרנט שלך מלכתחילה, על כן ההוצאה הכספית שלך על מודעות אלה עשויה להיות נמוכה יותר וחסכונית יותר. מכיוון שאנשים שכבר ביקרו באתר שלך נוטים יותר לבצע רכישה ממך מאלו שטרם ביקרו באתר, יש סיכויים גדולים יותר למכירות שלך לגדול. בסופו של דבר, מודעות אלה ישלמו עבור עצמן.

5.הגדל את ההחזר על ההשקעה בשיווק באופן משמעותי

הרבה זמן, מאמץ וכסף נכנסים לקמפיין שיווקי. יחד עם זאת, רק אחוז נמוך מאוד של המבקרים הראשונים בסופו של דבר מבצעים רכישות. אחרי שכבר השקעתם כל כך הרבה בתהליך, זה יכול להיות מרתיע לגלות ששיעור ההמרות באתר שלכם נמוך. כאן נכנס הרימרקטינג. הוספת מודעות רימרקטינג לקמפיין השיווק שלך יעזרו לך לסגור יותר מכירות באינטרנט!

עוד בנושא:

דילוג לתוכן