פילוח קהל יעד באינסטגרם

איך ליצור פילוח לקהל יעד בצורה נכונה באינסטגרם?

אם אתם מנהלים עסק קטן או מוכר דברים ברשת, אתם יודעים ששיווק דיגיטלי ופרסום ברשתות חברתיות יכולים למלא תפקיד קריטי בצמיחה ובהצלחה שלכם. זו דרך נהדרת להגביר את המודעות למותג, להשיג לקוחות חדשים, להכריז על מוצרים חדשים ובעיקר לייצר הכנסות. אבל עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, זה יכול להיות קשה לעסקים קטנים להחליט היכן לפרסם ואיך ליצור קשר עם קהל שיתעניין במוצר שלהם.

מודעות פירסום באינסטגרם הם לא שונות ממודעות פרסום בפייסבוק ומציעות הזדמנות יקרת ערך להגיע לקהל שלך, להציג מוצרים ולבנות מערכות יחסים בין המותג שלך לבין הקהל בצורה יצירתית וחזותית.

היתרונות של פרסום באינסטגרם

אינסטגרם מתגאה בלמעלה ממיליארד משתמשים ברחבי העולם, שיעורי המעורבות פר פוסט הגבוהים ביותר בהשוואה לפלטפורמות חברתיות אחרות ואף ערך הזמנה מקוונת ממוצע גבוה יותר מפייסבוק. אינסטגרם היא לעתים קרובות הפלטפורמה הנבחרת עבור משווקים המחפשים דרך חדשה כדי לשפר את תדמית המותג או המוצר שלהם.

אינסטגרם מציעה את אותם כלי מיקוד רבי עוצמה הזמינים בפייסבוק, מה שאומר שתוכלו לנצל את הנתונים הדמוגרפיים וההתנהגותיים של פייסבוק ואפשרויות המיקוד הזמינות כדי להרחיב את טווח ההגעה שלכם, להתחבר לקהל יעד ממוקד, ולפלח אותו על סמך תחומי עניין, מילות מפתח ובהתאם לכמה הם דומים לקהל הליבה הנוכחי.

צעדי פילוח קהל היעד שלך עוקבים אחר אותה אסטרטגיה של פילוח קהל יעד בפייסבוק.

הגדרת מטרה ברורה

לפני שתתחילו, חשוב לבחון היטב את יעדי מאמצי השיווק באינסטגרם וקמפיין מודעות ברשת חברתית זו. אולי תרצו להגדיל את הקהל שלכם או להגביר את המודעות למותג. אולי אתם רוצים להעביר תנועה לאתר שלכם או לחנות האינטרנטית. לחלופין, אולי תרצו לקדם מוצרים ספציפיים, להגדיל מכירות או לעודד הורדות של אפליקציות לנייד. קביעת מטרת הפרסום שלכם תעזור לכן להחליט על המסר, הקהל ודרך הפעולה שלכם.

אינסטגרם היא רשת חברתית הרצה בעיקר בניידים, לכן הקפידו לזכור זאת כשאתם מפתחים את הקמפיין שלכם. היעדים של מודעות האינסטגרם שלכם צריכות לשקף את החוויה הטובה ביותר והאפשרית עבור קהל הלקוחות שלכם. לדוגמא, אם האתר או החנות הדיגיטלית שלכם אינם מותאמים למשתמשים ניידים, מודעת האינסטגרם שלך צריכה להתמקד בהגברת מודעות למותג במקום לעודד הזרמת תעבורת משתמשים לאתר שלך או לחנות האינטרנטית.

סיווג קהל היעד באינסטגרם

בחירת הקהל הנכון תוך כדי שמירת תוכן רלוונטי לקהל הוא המפתח לקמפיין מודעות אינסטגרם מוצלח. נניח ואתם מעצב בגדי חורף לגברים, למשל, אל תכוונו לקהל שמורכב מגברים ונשים כאחד בין הגילאים 18-65. בחירת קהל כה רחב תקטין משמעותית את הרווחיות של קמפיין הפרסום שלכם.

יצירת פרופיל/פרסונה של קונה

שיטה מאוד יעילה לצמצם את קהל היעד שלכם באינסטגרם, היא בניית פרופיל של קונים. פרופיל של קונה הוא קיבוץ של המאפיינים הנפוצים שיש לקונים האידיאליים שלכם. ככל שהוא מפורט יותר, כך פעולות השיווק שלכם יהיו אפקטיביות יותר. שימו לב כי אם אתם מוכר מוצרים / שירותים לכל המינים וקבוצות הגיל, עליכם ליצור כמה פרופילים שונים.

קבעו את המאפיינים הדמוגרפיים שיש לקונים האידיאליים שלכם: גיל, מין, מיקום, תעסוקה, הכנסה חודשית, רמת השכלה, תחומי עניין אחרים.

כמו כן, שימו לב למקורות המידע המועדפים על הלקוחות שלכם. מי הם הבלוגרים או אתרי האינטרנט המובילים שהם עוקבים אחריהם? מי הם "המאסטרים" שהם סומכים עליהם? האם הם קוראים ספרים או מגזינים? כל אלה הם גורמים חשובים שישפיעו על החלטות הקנייה שלהם.

קהל יעד באינסטגרם

ניתוח את קהל המתחרים

סביר מאד שאינכם העסק היחיד שמציע את המוצר / השירות שאתם מציעים. וסביר להניח שהמתחרים שלכם מחזיקים בקמפיין פרסום באינסטגרם גם כן. לכן, במקרה זה אם אתם לא בטוחים מיהו הקהל האידיאלי שלכם, תמצאו הצלחה בניתוח קהל המתחרים שלכם.

מי האנשים שעוסקים בפוסטים באינסטגרם של המתחרים שלכם? איפה הם גרים? איזה סוג תוכן מושך אותם? מה עורר בהם השראה?

ניתן לענות על שאלות אלה באמצעות סקירת הפעילות של המתחרים שלך ברשת האינסטגרם.

אולי יעניין אותך:

דילוג לתוכן