פילוח קהל יעד בפייסבוק

איך ליצור פילוח לקהל יעד בצורה נכונה בפייסבוק?

כשאתם מתחילים ליצור מודעות פרסום בפייסבוק ובאינסטגרם, אחד הצעדים החשובים הוא למקד את קהל היעד שלכם. דבר שאם לא מבינים ולא מבצעים כראוי יכול להביא לתוצאות שליליות ובזבוז כסף מיותר. המודעה אותה הצבתם ברשת החברתית לא מתפקדת כמצופה והשפעתו על הזרמת תנועה לדף העסקי או האתר לא מתבצעת כראוי והמעורבות מופחתת.

זו הסיבה שאנו כאן כדי להסביר לכם מדוע חשוב לבצע פילוח קהל יעד בצורה נכונה וכיצד זה יעזור לכם לשפר ולשמר את התוצאות.

איך ניתן לפלח קהל יעד בפייסבוק?

התמקדות על פי מיקום

פילוח זה משמש כדי להגיע למשתמשים שנמצאים במדינה, עיר או איזורים ספציפיים כגון רחובות ושכונות. ניתן אפילו לקבוע נקודה ספציפית על המפה על פי רדיוס ומרחק. ניתן לבצע פילוח לכלל המדינות בעולם.

לדוגמה: נניח ותרצו שקהל היעד שלכם הוא יהיה כל מי שגר סביב הכנרת. נוכל להטמיע נקודה בלב הכנרת ולהגדיל את טווח המרחק(רדיוס) בכך שהיא תהיה סביב כל הכנרת.

התמקדות דמוגרפית

פילוח זה מורכב ממיקוד המודעות על פי טווח גילאים, מין, שפה, מערכות יחסים, השכלה ועבודה.

  • מין-התמקדות בקהל היעד שלכם לפי מין או מגדר.
  • שפה– פילוח על ידי על ידי מיקוד המודעה לשפה ספציפית או אפילו לא להכליל שפה מסוימת.
  • מערכות יחסים-פילוח קהל היעד לפי מערכת יחסים כגון: נשואים, רווקים או רווקות, גירושים. ניתן לבחור קטגוריה שנקראת "זה מורכב" רק להמחיש לכם עד כמה ניתן להגיע לפרטי פרטים.
  • השכלה ועבודה– התמקדות על פי רמת השכלה או עבודה. לדוגמה: התמקדות באנשים שלומדים באוניברסיטה או התמחות במשרד עורכי דין.

דוגמה נוספת: למשל, אם אתם מוכרים מוצרים שישמשו נשים באופן בלעדי, תוכלו לבחור למקד את המודעות שלכם למין זה בלבד. לחלופין, אם קהל היעד שלכם מעל גיל 20, אתם יכולים לפסול אנשים מתחת לגיל 20 באמצעות פילוח טווח הגילאים.

התמקדות בתחומי עניין

אתה יכול אפילו למקד את הקהל שלך קצת יותר ולרכז את פילוח הקהל על פי התנהגויות, תחביבים או תחומי עניין מסוימים.

תוכלו למקד את המודעה שלכם באנשים שנהנים מגלישה או ספורט ימי. אנשים שאוהבים טכנולוגיה או פוליטיקה ואפילו תחביבים כמו: כדורגל, ביגוד ואופנה, מוזיקה.

התמקדות על סמך התנהגות

פלחו את המודעות שלכם על סמך הרגלים, פעילויות מסוימות או על סמך שימוש במכשירים סלולריים וכדומה.

ניתן להציג את המודעה על סמך התנהגות הגולש הפוטנציאלי ואפילו תדירות שימוש באפליקציה או משחק מחשב.

לדוגמה: לקוחות שאוהבים לרכוש באינטרנט ומראים התעניינות במוצרים חדשים או למשל גולשים שמתעניינים בהתפתחות הטכנולוגיה.

אחת האפשרויות המעניינות ביותר להגדלת מכירות.

הודות ל-"פייסבוק פיקסל", כלי שעוזר לך לחשוף את המודעות שלך בפני משתמשים שביקרו בעבר באתר שלך וזוהי הזדמנות מצוינת למשוך את הגולשים שלכם חזרה אליכם בכך שאתם יוצרים להם התעניינות מחדש.

ניתן לפלח את קהל היעד על לפי הגולשים האחרונים שלכם בדף העסקי או באתר שלכם. עוד על רימרקטינג

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם לייעוץ בחינם

למה זה כל כך חשוב למקד בצורה נכונה את קהל היעד שלכם?

  1. המנעות מתשלום מיותראם לא תמקדו את המודעות שלכם עבור קהל ספציפי, תיווצר חשיפה יתר לאנשים שלא מעוניינים במודעה שאתם מקדמים וכתוצאה מכך תזרקו כסף מיותר שלא יניב תוצאות. ניתן להציג מודעה של קרם לחות בוטיק בארץ לאדם באוסטרליה או מודעה שקשורה לתחום ההשקעות והנדל"ן וקהל היעד הוא מגיל 18 ועד 65+ המסקנה מכך שילדים בני 18 מרביתם לא מראים התעניינות בנדל"ן או השקעות.

 

  1. התייעלות תקציב קמפיין המודעותכאשר אתם מציגים את המודעה רק לאנשים עם עניין במוצר או בשירות שאתם מציעים, ההשקעה שלכם תהיה רווחית יותר והחשיפה יותר ממוקדת.

 

מומלץ לתת חשיפה פחות נרחבת ויותר מותאמת אישית בכדי שהקמפיין יאפשר לנו ליצור פרסום ממוקד והמרות גבוהות יותר.

זכרו- לווא דווקא חשיפה נרחבת היא זאתי שתניב לכם תוצאות.

איך תמקדו את המודעה שלכם בצורה נכונה?

אין אסטרטגיית פילוח קהל מדויקת וייחודית בפייסבוק או באינסטגרם.

עליכם להגדיר את קהל היעד שלכם כדי לדעת כיצד למקד את המודעות. ברגע שתבהירו את הנקודה הזה ותגדירו מיהו קהל היעד שלכם, תוכלו ליצור פילוח נכון.

  1. למד אודות הקהל העסקי שלךכעת כששמנו למטרה למכור את המוצרים שלנו לקהל ספציפי, עלינו ללמוד ולברר מה האינטרסים שלהם. לאחר מכן, נוכל להשתמש במידע זה כדי ליצור פילוח נכון בפייסבוק כדי להבטיח שהמודעות שלנו יגיעו לאותם לקוחות פוטנציאליים שנכללים בקהל היעד שהגדרנו.
  1. נתח את המודעות של המתחרה שלךבאמצעות ניתוח המתחרים, תוכלו לאסוף מידע יקר מפז אודות האופן בו הם מעצבים ומנהלים את המודעות שלהם וכן אל מי הם ממקדים את קמפיין הפרסום שלהם.
  1. הגדירו תקציב- זהו צעד מכריע לשיפור מסע הפרסום. על מנת ליצור תקציב, ראשית עליכם לקבל מושג גס של כמה כסף תצטרכו בכדי להגיע ליעדים שהוגדרו עבור העסק שלכם.

בצעדים פשוטים אלו תקבלו מידע רב ערך על הקהל שלכם, תבינו את האסטרטגיה של המתחרה שלכם, תדעו קצת יותר טוב כיצד ליצור פילוח נכון למודעות שלכם.

אולי יעניין אותך:

דילוג לתוכן